WSPIERAJ PODCAST
Dodatkowe podcasty, jeszcze więcej edukacji, rozdania suplementów, dostęp do zamkniętej społeczności. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowałem na PATRONITE
Wspieraj projekt
♟ 56. Dlaczego szachy spalają więcej kalorii niż by się mogło wydawać? Czy szachy są sportem?
Opis odcinka:

Parę dni temu, 20 lipca obchodziliśmy Światowy Dzień Szachów. Tegoroczne święto na pewno zostanie zapamiętane w szachowym gronie, ponieważ również tego dnia absolutny dominator tej dyscypliny w ostatnich latach i aktualny Mistrz Świata Magnus Carlsen przekazał informację, że nie zamierza bronić tego tytułu w tym roku.

Wraz z tymi wydarzeniami pomyślałem, że warto poruszyć temat ilości spalonych kalorii podczas szachowych rozgrywek. Jakiś czas temu popularne były artykuły mówiące o tym ,że szachiści potrafią spalić parę tysięcy kalorii podczas jednego dnia zawodów, co jest ilością porównywalną z przebiegnięciem maratonu! Już na pierwszą myśl te wartości wydają się mocno przesadzone, ale z drugiej strony również przyrównywanie szachów po prostu do siedzenia na krześle też jest sporym nadużyciem. Dlaczego? Od czego zależy fakt spalania dodatkowych kalorii z tytułu gry w szachy i o jakich wartościach mówimy? O tym w dzisiejszym podcaście!

Materiały do odcinka:
Sponsor odcinka:
sponsor

Sponsorem odcinka jest moja książka "Świadome Odchudzanie". Znajdziesz w niej WSZYSTKIE potrzebne informacje na temat procesu utraty wagi. Dzięki wiedzy zawartej w książce nauczysz się skutecznie i samodzielnie przeprowadzać okres redukcji tkanki tłuszczowej, a przede wszystkim ZROZUMIESZ mechanizmy stojące za tym procesem.

Książka składa się z części teoretycznej i praktycznej, zatem wszystkie aspekty związane z utrzymaniem diety, czy nawyków również zostały poruszone w tej publikacji.

Naprawdę polecam, bo jest to KOMPLETNY poradnik dotyczący ODCHUDZANIA, który realnie pomoże przeprowadzić Ci zdrową i SKUTECZNĄ redukcję!

Szczegóły znajdziesz na
https://www.swiadomytrening.pl/ksiazka

 szachy, sport, kalorie, spalone kalorie, gry, gra królewska, ile kalorii spalają szachy, gra w szachy, czy szachy są sportem, dzień szachów, badania na temat szachów, ile kalorii spala gra w szachy