ŁADOWANIE STRONY...
Main
MIŁOSZ SZKUDLAREK
 
Parę słów o mnie

"Dzień dobry! Z tej strony Miłosz z bloga Świadomy Trening". Tak zwykłem się witać. Jeżeli słuchasz mojego podcastu to na pewno znasz ten wstęp doskonale! :)

Kim jestem? Tutaj prawdopodobnie mógłbym się nieco rozpisać, jednak w kontekście tej strony najważniejsze jest to, że jestem trenerem personalnym. Moją specjalizacją jest trening siłowy i bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ jest to gałąź aktywności dostępna dla wszystkich! Tak, to mity, że trenować siłowo nie powinny kobiety, osoby starsze czy nastolatkowie. Każdy może czerpać garściami benefity z tego typu aktywności i dosłownie poprawiać jakość swojego życia! Jest jednak jeden warunek - trzeba trenować ŚWIADOMIE. Dlatego właśnie ogólno pojęta edukacja w tym temacie jest moją misją projektu Świadomy Trening.

Poza uprawnieniami trenera posiadem także legitymację Instruktora Trójboju Siłowego. Co więcej, udało mi się w tej dyscyplinie uzyskać tytuł podwójnego wicemistrza świata. Halo, halo. Tylko nie myśl sobie, że jestem taki dobry - sformułowanie "udało się" nie jest tu przypadkowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to zapraszam tutaj :D

Moje doświadczenie

Z treningiem siłowym związany jestem od ponad 12 lat. Kiedy zaczynałem tę przygodę dostęp do wiedzy nie był taki powszechny jak dzisiaj. W 'polskim Internecie' istniały pojedyncze fora z wątpliwej jakości wiedzą. Aby być jako tako na bieżąco trzeba było szukać informacji za Oceanem. Z perspektywy czasu jestem jednak bardzo wdzięczny za to doświadczenie. Dlaczego?

Dzisiejsze realia są zupełnie inne. Żyjemy w świecie przepełnionym informacjami. Umiejętność analizy i oceny prawdziwości takowych jest wręcz na wagę złota. Myślisz, że przesadzam? Zobacz przykładowo jaki marketing robi się na nieistniejącym związku jakim jest lewoskrętna witamina C. Uwaga, nieco naukowego bełkotu - kwas askorbinowy, czyli witamina C jest zawsze prawoskrętnym związkiem, ponieważ skręca płaszczyznę światła spolaryzowanego w prawo, a litera 'L' w kwasie l-askorbinowym oznacza wyłącznie położenie grupy hydroksylowej. Wiesz jaki hajs tam się kręci? Sam miałem kilkukrotnie propozycje do promowania tego typu produktów xD

Uwierz mi zatem, że umiejętność analizy jest dzisiaj bardzo ważna. Często my - trenerzy, dietetycy powołujemy się na badania. Czym innym jest jednak metaanaliza z kilkuset tysięczną grupą badanych a czym innym badanko akademickie na "5 zaawansowanych mężczyznach w wyciskaniu z wynikiem 90 kg". I to i to nazywamy kolokwialnie badanem, ale ich wartość merytoryczna jest zgoła inna. Będąc dokładnym metaanaliza to opracowanie zbioru badań, więc niejako jest poziom wyżej aniżeli pojedyncze badanie...ale nie o definicję się tu rozchodzi. Zauważ też, że każdy jest jednostką. W jakimś opracowaniu wyjdzie, że dana metoda działa na 99.9% osób, a Ty jako trener trafiasz akurat na tę osobę z 0.1%. Czy będziesz w stanie się dostosować i przede wszystkim zauważyć daną zależność?

Być może nieco odbiegłem od tematu "mojego doświadczenia", jednak z perspektywy tych kilkunastu lat zauważyłem, że to o czym wspomniałem jest czymś, co odróżnia trenera doświadczonego od trenera bez doświadczenia.

Na co dzień...

Moje wykształcenie jest nieco skomplikowane. Równolegle do edukcaji treningowej (wierz mi lub nie, ale to na niej spędziłem o wiele więcej czasu niż na wszystkich studiach, które zaraz wymienię razem wziętych xD) ukończyłem studia z zarządzania, budownictwa, zarządzania projektami i informatyki. To właśnie te ostatnie z nich wiążą się z tym, co robię na co dzień. Dokładniej rzecz ujmując jestem programistą. To, czym mogę się w tym kontekście "pochwalić" to strona, na której teraz jesteś. Jak pewnie już się domyślasz sam ją stworzyłem, a teraz ją stale modyfikuję i administruję. Zwykle tworzy się to przy pomocy gotowych szablonów i systemów zarządzania treścią. Ja jednak postanowiłem stworzyć ją absolutnie od zera. Czy to rzeczywiście jest powód do dumy to trochę kwestia dyskusyjna, jednak mam nadzieję, że efekt końcowy Ci się podoba! :D

A w wolnym czasie...
Ty mnie już znasz!

Jeżeli masz do mnie jakieś pytania, chcesz się przedstawić, masz pomysł na odcinek podcastu czy artykułu lub masz ciekawą ofertę współpracy to śmiało uderzaj pod któryś z poniższych adresów:

email kontakt@swiadomytrening.pl email

ig @swiadomytrening ig

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o stronie internetowej oraz o moich produktach i usługach to zapraszam Cię na stronę główną!.